Вінницькі спортсмени вибороли перше загальнокомандне місце

у юнацькому Чемпіонаті України зі спортивної радіопеленгації

Він має статус етапу відбору до збірної України, яка в липні цього року виступатиме на чемпіонаті Європи у Норвегії. У трійку кращих також увійшли команди Сумщини та Волині.

Змагання проходили у Вінниці з 15-го по 17-те квітня. У них взяли участь близько 80-ти спортсменів з дев’яти областей України.

Вінниччину представляли 16 спортсменів, вихованці тренера міської спортшколи № 2 С.Зеленського. Чемпіонат України підтримали медіа-корпорація RIA, Вінницька обласна організація Товариства сприяння обороні України, спорткомітет Вінницької міської ради, облспортуправління і міська спортшкола №2.

Традиційно Вінницьке обласне відділення Ліги радіоаматорів України також не залишилось осторонь від такого важливого спортивного заходу. Така співпраця зовсім не випадкова, адже організатор змагань, президент Федерації радіоспорту Вінницької області, Василь Васильович Колодяжний, головний суддя змагань Майборода Сергій Володимирович (UT5UGW) та заст.головного судді Зеленський Сергій Григорович – активні члени Ліги радіоаматорів України на протязі багатьох років.

За клопотанням організаторів, під час проведення змагань оперативний диспетчерський радіозв’язок, контроль на маршрутах та організаційну підтримку забезпечували, крім інших, голова ВОВ ЛРУ В.Харитончук (UT4NW), С.Іванов (UT9NA), Г.Чумаков (UT7ND), О.Човган (UT5NY) та А.Моховіков (UT5NM).

На урочистому відкритті змагань президент медіа-корпорації RІА, віце-президент Федерації радіоспорту Вінницької області, член ЛРУ і діючий радіоспортсмен - Олександр Човган (UT5NY) у своєму виступі, серед іншого, зазначив: «Ми допомагаємо розвитку спортивної радіопеленгації вже 25 років. За цей час наше місто вісім разів приймало чемпіонати України, а збірна Вінниччини, за своїми спортивними досягненнями є другою, після національної збірної. Останнім часом у вінницькій радіопеленгації спостерігається очевидний прогрес, адже наші спортсмени здобувають медалі навіть на чемпіонатах Європи та світу».

В перший день учасники «полювали на лисиць» у Лісопарку. Змагалися у вправі «спринт» на діапазоні 3,5 МГц. Вінницькі спортсмени здобули одне «золото» – чемпіоном став Володимир Пащенко (категорія до 14 років). Окрім того, вінничани посіли перше, друге і третє місця в своїх категоріях у командному заліку. На другий день змагання на класичній дистанції (на діапазоні 144 МГц) проходили в Сабарові. Тут господарі чемпіонату виступили значно краще. Чемпіонами стали збірники України Максим Дремлюга (до 14 років), Богдан Войцехівський (до 16 років) і Жанна Бадік (до 14 років). Окрім того, віце-чемпіонкою виявилася Аліна Солоненко (до 14 років). В командному заліку вінничани перемогли у всіх трьох підгрупах! Чемпіонат фінішував у неділю змаганнями на класичній дистанції (на діапазоні 3,5 МГц). У категорії до 14 років чемпіонкою стала Аліна Солоненко, срібною призеркою – Мирослава Солонина. В командному заліку в категорії дівчат до 14 років кращою виявилася наша команда, серед юнаків до 14 років вінничани посіли друге місце, а юнаки до 16 років – третє.

Вінницький обласний осередок ЛРУ, за вагомий внесок у організацію та проведення судійства, допомогу у обслуговуванні дистанцій під час проведення Чемпіонату, нагороджений Грамотою Центрального комітету Товариства сприяння обороні України та відзначений Подякою від Вінницької обласної організації ТСО України.

Змагання закрито. Наступні відбудуться з 6 по 9 травня у Львові. Це буде заключний юнацький чемпіонат. За його підсумками сформують склад збірної команди України, яка у липні боротиметься на Чемпіонаті Європи у Норвегії.
Урочисте відкриття Чемпіонату

Голова ВОО ТСОУ Кацай А.О. (ліворуч)

Президет Вінницької ФРС Колодяжний В.В. (праворуч)


Урочисте відкриття Чемпіонату

Учасників вітає Головний суддя змагань Майборода С.В. (UT5UGW)


Урочисте відкриття Чемпіонату

Юні учасники змагань


Перший день змагань «Спринт» Лісопарк

праворуч Микола Іванчихін (UR8UA) – голова спорткомітету ЛРУ


Другий день змагань Класична дистанція Діапазон 144Мгц Сабарів

Чемпіон – Максим Дремлюга


Третій день змагань Класична дистанція Діапазон 3,5Мгц Агрономічне

Чемпіонка – Аліна Солоненко


Урочисте закриття

Андрій Моховіков (UT5NM) – член КХ комітету ЛРУ (ліворуч)

Сергій Майборода (UT5UGW) – Головний суддя Чемпіонату (праворуч)


Урочисте закриття

Андрій Моховіков (UT5NM) – член КХ комітету ЛРУ (ліворуч)

Сергій Зеленський – член спортивного комітету ЛРУ (праворуч)


Урочисте закриття

Микола Іванчихін (UR8UA) – голова спортивного комітету ЛРУ (ліворуч)

Андрій Моховіков (UT5NM) – член КХ комітету ЛРУ (у центрі)

Микола Веліканов (UT1UC) – член спортивного комітету ЛРУ (праворуч)


Урочисте закриття

Юні спортсмени та їх тренери Колективне фото на пам’ять
Урочисте закриття

Колективне фото на пам’ять


Урочисте закриття

Юні чемпіони під час нагородження


Урочисте закриття

Юні чемпіони під час нагородження


Третій день змагань Класична дистанція Діапазон 3,5Мгц Агрономічне

Запекла боротьба за перемогу


Третій день змагань Класична дистанція Діапазон 3,5Мгц Агрономічне

Запекла боротьба за перемогу


Третій день змагань Класична дистанція Діапазон 3,5Мгц Агрономічне

Запекла боротьба за перемогу

Використані фотоматеріали А.Моховікова та матеріали медіа-корпорації RIA.